Friday, February 15

UPDATE ,नेपालकाे पूर्वी भेगमा भुकम्प पुरा बिबरण सहीत

झापा – भारतको सिक्किममा भुकम्प गएको छ । नेपाली समय अनुसार राति ८ बजेर ५२ मिनेटमा ४ दशमलव ७ म्याग्निच्युडको भुकम्प गएको भारतीय सञ्चारमाध्यमले जनाएको छ ।उत्तरमा २७ दशमलव ५ डिग्री र पूर्वमा ८८ दशमलव ४ डिग्रीमा रहेर इपिसेन्टरको गहिराइ २८ किलोमिटर रहेको जनाइएको छ । भुकम्प पूर्वी नेपालको झापा, इलाम, पाँचथर र ताप्लेजुङमा महसुस गरिएको छ । भारतको सिक्किमसहित दार्जिलिङ जिल्लामा भुकम्पको धक्का महसुस गरिएको छ । भुकम्पपछि त्यस क्षेत्रमा त्रास फैलिएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस्

नोम्पेन्ह। कम्बोडियाली राजकुमार नोरोडन रानारिध र उहाँकी श्रीमती आइतबार बिहान सडक दुर्घटनामा परी घाइते हुनुभएको समाचार छ ।उहाँहरुलाई विपरीत दिशाबाट आएको ट्याक्सीले धक्का दिएको बताइएको छ । उहाँहरुको अवस्था गम्भीर नरहेको र उपचाररत रहनुभएको स्वास्थ्य अधिकारीले जनाएका छन् ।

उहाँहरु कम्बोडियाको दक्षिणपश्चिमी पेराह सिंहानुक प्रान्तको एक सडकमा सवारीमा हुनुहुन्थ्यो । आइतबार बिहान स्थानीय समयअनुसार ९ बजे उहाँहरुको सवारीलाई धक्का दिएको थियो ।राजकुमारको देब्रे हातमा चोट लागेको छ । उहाँहरु दुवै जना खतरामुक्त हुनुहुन्छ– उक्त प्रान्तका प्रहरी प्रमुख र उहाँको उपचारमा संलग्न चिकित्सकले जनाएका छन् । सुरक्षा अधिकारीहरुले उहाँको सवारीसाधनलाई ठक्कर दिने ट्याक्सीलाई नियन्त्रणमा लिएर कारबाही थालिएको पनि प्रहरी अधिकारीले जनाएका छन् । रासस/सिन्ह्वा।

Similiar Post